Csatornázási hírek a helyi médiában
Igyekszünk minden alkalmat megragadni, hogy az aktuális kérdésekről tájékoztassuk a csatornázási programmal érintett ingatlantulajdonosokat. Ezért együttműködünk a helyi médiával is, ezúton is köszönjük a lehetőséget!
Rendszeresen (hetente) jelennek meg híradások a nyomtatott sajtóban (Érdi Újság, Érdi Lap). Legalább heti rendszerességgel az Érdi TV is beszámol az aktualitásokról illetve szinte havonta meg szoktak hívni a Négyszemközt c. műsorba. A Rádió Érd szerkesztői minden héten egy adott, rögzített időpontban biztosítanak lehetőséget arra, hogy a hallgatók kérdezzenek. A rádió az FM 87,8-on illetve online hallgatható.
Ide kattintva meghallgathatja a legutolsó beszélgetés felvételét:
20111103SimóKároly by RadioErd
Tisztelt Simó Károly Úr!
Szeretném kérni a segítségét az alábbiakkal kapcsolatosan.
A Társulat tagjaként szeretném megkérdezni, hogy abban az esetben, ha az alsó szomszédunk, ahol jelenleg már van kiépített csatorna hálózat, szolgalmi jogon a kertjén keresztül rácsatlakozást tesz számunkra lehetővé, akkor hogyan tudunk kilépni a Társulatból? Számunkra az említett megoldás mindenképpen előnyösebb lenne, mert a telkünk lejtős, s csak átemelő szivattyúval tudnánk megoldani a csatlakozást. Viszont a szomszédunk felé ez elkerülhető. Ha ez létrejön, akkor nyilván a másik csatlakozásra nincs szükségünk, ezért az tárgytalanná válik.
Tisztelettel kérem, hogy szíveskedjék választ adni a kérdésemre.
Köszönettel,
Andrea
Tisztelt Andrea!
Az Ön által felvázolt műszaki megoldás nagyon jó lehet, hisz van néhány utca, ahol ez a legésszerűbb (F betűs, nagyon meredek, fa nevű utcák). Ilyen esetben a szomszéd telek tulajdonosával írásban – földhivatali bejegyzésre alkalmas módon – rögzíteni kell a szolgalmi jog feltételeit.
A társulati tagságot, illetve az ebből eredő érdekeltségi hozzájárulás fizetési kötelezettséget ez a megoldás nem érinti. Ugyanis a hozzájárulás azt a célt szolgálja, hogy szennyvízcsatorna hálózat meg tudjon épülni, átemelőstől, tisztítókapacitástól és az abba beengedett szennyvizet el lehessen vezetni és megtisztítani. Az érintett tulajdonosok tehát a befizetéseikért azt a jogot kapják, hogy egy egységnyi (háztartásnyi) szennyvizet beengedhetnek a hálózatba. Azaz nem az előttük megépített csatorna mennyisége után fizetnek, hanem a teljes beruházás egy egységre eső részének önrészét biztosítják.
Ha a bebocsátás a szomszédon keresztül történik, akkor is ugyanannyi kapacitást kell a háztartásnak biztosítani, tehát ilyen esetben is fizetni kell a hozzájárulást. A rákötés módosítás az ingatlan tulajdonosának kezdeményezésére történik, de attól az ő ingatlana előtt is kiépül a csatorna, még akkor is ha azt nem veszi igénybe.
Kedves Károly!
Köszönöm a válaszát!
Tehát ez azt jelenti, ha sikerül a szomszédon keresztül rákötni a csatorna rendszerre, akkor ott már nem kell megfizetnünk a rákötési díjat, hiszen a Társulatban megtesszük azt. Jól gondolom?
Üdvözlettel,
Kedves Andrea!
Igen, jól gondolja, így van! Tehát a Társulattól kapott igazolással köthet rá, nem kell újabb rákötési díjat fizetni.
Kedves Károly!
Érdeklődni szeretnék, hogy a Szendrői utca 86-ban mikor fog a csatorna épülni. Köszönöm előre is a segítségét. üdvözlettel
Dézsi Sándor
Tisztelt Dézsi Sándor!
A Szendrői utcában a Szovátai út terelőútja fog épülni, tehát várhatóan 2012 nyarán a csatorna is le lesz fektetve.
Kedves Károly!
Először is szeretnék Nagyon boldog Újévet kívánni Önnek!
Másodszor pedig, elnézését kérem a késői válaszomért!
Akkor jól járt az agyam 🙂
Remélem sikerül megegyeznünk az alsó szomszédunkkal, ez a megoldás sokkal olcsóbbá tenné a csatornára kötésünket. Nem lenne szükség átemelőkre, ill. annak a további költségei sem terhelnének bennünket.
Még egy észrevételem lenne. A kivitelező a postaládánkba dobott levéllel jelezte, hogy mikor jönnének felmérni a telkünket a rákötés szempontjából. Sajnos a megadott munkaidőben való találkozásunk semmiképpen sem volt megoldható. Telefonon egyeztettünk velük, és megbeszéltünk velük egy szombati időpontot. Sajnos nem jelentek meg, s azóta sem kerestek fel bennünket. Ez november végén volt….. Ön szerint mi tévők legyünk? Nem történt semmiféle egyeztetés, elég negatívan, megbízhatatlannak mutatkozik be ez a vállalkozás!!!!
Igazán nem értjük, hogy a mai világban hogyan gondolják, hogy az emberek csak úgy el tudnak jönni szabadságra?! Mindenki félti a még megmaradt állását. Véleményem szerint saját magukat is megkímélhetnék a felesleges mászkálástól, ha hétvégére szerveznék a személyes találkozásokat.
Kedves Andrea!
Köszönöm szépen, én is nagyon sikeres új évet kívánok és sok türelmet az új évhez! 🙂
Az 5. és 6. részvízgyűjtőkben csatornaépítési munkákat végző kivitelezők úgy döntöttek, hogy a munkák végzése előtt egy ú.n. “állapotfelmérést” végeznek. Erről lehet tehát szó abban a megkeresésben, amit írt. Egy másik ingatlantulajdonos emailváltása során jutott tudomásomra, hogy november végén elég sok felmérő munkatárs megbetegedett, ezért csúsztak akkor a megbeszélt időpontok.
Az említett ügyfélnek adott válaszukban a kivitelezők azt írták, hogy abban az esetben később visszamentek és – mivel a ház a telekhatártól szemmel láthatóan messzebb volt mint 20 méter – ezért nem is kellett bemenni a telekre, közterületről meg elkésztették a szükséges fotókat. Ugyanis a felvételt a biztosítójuk csak akkor követeli meg, ha a ház 20 méteren belül van. Pontosabban, a 20 méteren kívül eső ház esetén nem releváns az egész, mert nem valószínűsíthető, hogy az utcai munkavégzés nyomán bármi is történhetne a házzal.
Kérdésére válaszolva azt gondolom, hogy nem kell semmi különöset tenni, ha szükségesnek ítélik, úgyis fogják Önöket keresni.
Azt tapasztaltam egyébként, hogy a kivitelezők kezdtek rájönni, hogy a legtöbb esetben hétvégén lehet otthon találni az embereket Érden és ekkora időzítik azokat a megkereséseket, amelyet éppen aktuálisak.
Kedves Károly!
Köszönöm a válaszát!
Hm, becslésem szerint a mi házunk közelebb van, mint 20 méter. Azóta sem keresett Bennünket senki a kivitelezők közül…
A biztonság kedvéért fényképeket készítünk a kapubejárónkról, hogy egy esetleges vitánál, mely a helyreállításnál adódna, bizonyítani tudjuk, milyen volt az útfelbontás megkezdése előtt.
A házunk előtt a kulturált parkolás érdekében beton gyeprácsot helyeztünk el, ill. a telkünk lejtéséből adódóan az utcáról egy esőzés alkalmával a bezúduló víz elvezetését is megoldottuk, továbbá a gépkocsi bejárót is leköveztük. Bízunk benne, hogy a kivitelező mindezt helyre fogja állítani, ha netán a munkák során bontásra kerülnek.
Visszatérve a szomszédon keresztüli csatornaépítésre, szeretném megkérdezni, hogy mit kell tennünk, hogy elindítsuk a folyamatot? A csatornaépítés hozzájárulását részletekben fizetjük, ezt továbbra is megtehetjük? Kihez kell fordulnunk?
Köszönettel, Andrea
Kedves Andrea!
Biztos vagyok benne, hogy ha nem készült állapotfelvételi jegyzőkönyv közterületről, akkor keresni fogják Önöket!
Az utcáról a munkaterület átadása előtt minden utca esetén dátummal és fényképpel ellátott kép- és videofelvétel készül, amelyet a burkolatbontási engedélyeket kiadó önkormányzati műszaki irodára is leadnak. Ez lesz az alapja annak, hogy számon kérhető legyen legalább az eredetivel megegyező állapot.
A belső hálózat kiépítésének elindításához elindításához először is javaslom, hogy keressenek egy tervezőt: https://erdicsatornazas.hu/category/belsobekotes/
amikor a szomszéd utcájába érnek a csatornafektetéssel, akkor lesz aktuális, hogy jelezni ezt a típusú módosítást. Kérem, jelezze emailben (ne itt!), hogy melyik ingatlanról van szó, hogy el tudjam juttatni az érintett terület kivitelezőjéhez!
Kérem olvassa el még ezt is: https://erdicsatornazas.hu/allapotfelmeres-az-otos-es-hatos-reszvizgyujtok-teruleten/